Hakkımızda

Temelleri 1972’de atılmış olan TEKİŞ, deneyimli kadrosu, sürekli güncellenen modern tesisi ve koşulsuz müşteri memnuniyeti felsefesi ile kendini müşterilerine değer katmaya adamıştır.

47 yıllık bir geçmişe sahip TEKİŞ’in gelişip büyüyerek yer aldığı sektörlerde söz sahibi olmasında en büyük pay hiç şüphesiz kurucumuz Kamil Özoğul’a aittir.

KURUCUMUZ: YÜKSEK MAKİNE MÜHENDİSİ KAMİL ÖZOĞUL

1938 Gaziantep, Kilis doğumludur. 1964’de İstanbul Teknik Üniversitesi’nden master derecesi ile mezun olan Kamil Özoğul, iş hayatına 1966’da PTT’de telefon santrallerinin üretim müdürü olarak atılmıştır. Daha sonra çalışma hayatına 1968-1971 yılları arasında Demirdöküm’de devam etmiştir. Özoğul, 1972’de beyaz eşya sektörüne parça imalatı yapmak üzere ilk firması MINIMOT’u kurmuştur. 1973’de MINIMOT’a kendi kalıplarını yapabilmek amacı ile tel erozyon makinelerini de içeren modern makine ve ekipman yatırımı yapmıştır. Özoğul, kalıp pazarındaki büyüyen talebi karşılamak üzere 1984’de TEKİŞ’i kurmuştur. 1996’da kalıp setleri ve kalıp elemanlarının üretim gamı için yeni yatırımlar yapmıştır. Kamil Özoğul, İcra Kurulu Başkanı olduğu TEKİŞ’I 2000 yılına gelindiğinde, 30 yıllık deneyimi ve uzmanlığını aktardığı ikinci nesil Özoğul’lara devretmiştir. O dönemden beri yaşamını Çanakkale’ye bağlı Bozcaada’da sürdüren Kamil Özoğul, burada yıllardır, çocukluğundan beri içinde olduğu bağcılık ile uğraşmaktadır. İki kızı ve bir oğlu olan Kamil Özoğul, üç de torun sahibidir.