Projelerimiz

Bugüne kadar hem kendi gücünü kullandığı hem de çeşitli kuruluşlardan destek aldığı pek çok projeye imza atan TEKİŞ'in bu projeleri hayata geçirirken tek bir amacı var: O da insandan bağımsız, minimum hatayla, daha düşük maliyetle daha yüksek verimde üretim yapabilmek. TEKİŞ, yıllık cirosunun ortalama yüzde 8,6'sını araştırma ve geliştirmeye ayırıyor.

“Birim zamanda daha az insan gücüne ihtiyaç duyarak daha çok iş yapmak” diyor Makine Mühendisi Şamil Özoğul. Aynı zamanda şirket ortağı ve TEK-İŞ’teki Ar-Ge projelerine yön veriyor. Tüm projelerin baştan sona mimarı Özoğul, “Buradaki amacımız işçilik maliyetini düşürmek değil, kalite maliyetini düşürmek” diyor ve ekliyor, “Nitelikli insan gücü eksikliği olduğu için bu tür yüksek teknoloji ürünlerini, yazılımları daha fazla kullanmak mecburiyetinde kalıyoruz ki, o işi yapan daha az nitelikli insanlar hata yapıp kalite maliyetlerini yukarı çekmesinler.”

TEKİŞ’İN SAHİP OLDUĞU KALİTE BELGELERİ
ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi
ISO 45001: 2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

TEKİŞ, mühendis kadrosuyla birlikte bugüne kadar TÜBİTAK, KOSGEB, MARKA gibi kuruluşlar için pek çok projeye imza atmıştır. Bu projelerden sonuncusu halen devam etmekte olan MARKA (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Mali Destek Programı için sürdürülen projedir.

MARKA :

1 – Gelişmiş Yönetim Teknolojilerinin Uygulanması İle İmalat Verimliliğimizin Artırılması

Buradaki amaç, tasarım ve üretimin tamamında gelişmiş Capcem yazılımları kullanarak kağıtsız ve resimsiz imalat yapabilmek. Böylelikle üretim esnasında daha önce yapılan en yüksek hata ve kalite maliyetini sıfırlamak mümkün oldu.

2 – Otomotiv Sektörüne yönelik Katma Değeri Yüksek Ürünlerin İmali için Firma Altyapımızın İyileştirilmesi

KOSGEB

ü

Bugüne kadar makine imalatına yönelik ARGE projeleri geliştiren TEKİŞ, boru imalatıyla ilgili süreçte kullanılan ve yurt dışından ithal edilen çok yüksek maliyetli tezgahların firma imkanları dahilinde yerli imkanlarla tasarım ve üretimini gerçekleştirdi.

TEYDEB

TEKİŞ, bugüne dek tamamı makina imalatına yönelik 13 proje gerçekleştirdi. Kalıp, kalıp seti ve boru imalatı süreçlerinde kullanılan, yurt dışından getirilen üretim tezgahlarının yerli imkanlarla tasarım ve imalatını gerçekleştirdi. 

TEKİŞ, bütün bu projeleri hayata geçirirken temel olarak insani hataya bağlı kalite maliyetlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Bütün bu çabalar rekabet gücünü artırmaya yönelik işler. Bu projeler kapsamında almış olduğu tescil edilmiş patent ve faydalı model koruma belgeleri de var. TEKİŞ, bugüne kadar iki tane incelemeli patent, bir tane de faydalı  model koruma belgesi aldı.